Újabb csúcs az arany jegyzésében, és ez még csak a kezdet. Ronnie Stoeferle cikke a Von Greyerz-ról.
Ismét csúcsot döntött a világ első számú nemesfémének árfolyama. Már csaknem 30 %-os hozamot produkált az év első 9 hónapjában, és 2024 negyedik negyede még jórészt előttünk van.
A svájci székhelyű Von Greyerz befektetési specialista weboldaláról szemlézte a kitco.com a legfrissebb elemzést.
Ronnie Stoeferle írása az arany idén nyújtott teljesítményéről nagyon hasznosnak bizonyulhat azoknak akik kíváncsiak a végbemenő folyamatokra.
https://vongreyerz.gold/5-reasons-why-the-gold-rally-is-not-over-yet
A szerző öt okot nevez meg arra, hogy az arany rali még közel sem ért véget:
- Az inflációval kiigazított (nem nominális) árfolyam szerint, a sárga fém ára még nincs is a történelmi csúcson (ezt az írás szemlézésekor szerintünk azért már megdöntötte -GoldWatch vélemény):
Grafikon forrása: Nick Laird Reuters Eikon Incrementum AG
Az író itt megjegyzi, hogy a mostani árrobbanás nem egy buborék-effektus, tehát nem várható árcsökkenés, inkább további emelkedés.
- Második ok a központi bankok által támasztott stabil kereslet, ami a jövőben is tényező marad.
- Harmadik okként az újrainduló kamatcsökkentési hullámot nevezi meg, melynek hajtóerejét az amerikai Federal Reserve adja. A kamatcsökkentést a FED idén rögtön 50 bázispontos vágással indította, amire eddig csak 2001.-ben és 2008.-ban, krízishelyzetekben volt példa.
- Negyedik okkén megemlíti a Peter Schiff által is kihangsúlyozott tényt, hogy a magánbefektetői és lakossági aranykereslet -főleg nyugaton - még mindig igen alacsony, sőt, a szerző szerint egyelőre nem is látszik itt a befektetői szemléletváltozás ("tévedés elismerése"), és emiatt ezek a körök majd akkor fognak a raliba bekapcsolódni, mikor a "belépési árküszöb" már szignifikánsan magasabb lesz.
- Ötödik ok pedig a változatlanul feszült nemzetközi helyzet, élén az ukrajnai háborúval és a lassan de biztosan eszkalálódó közel-keleti konfliktussal. Mindeközben a központi bankokban tartott eurótartalékok az aranykészletek mögé estek vissza, bár tény, hogy a dollár itteni vezető szerepe nem kérdőjeleződött meg.
Konklúzióként Stoeferle többek közt előrevetíti azt, hogy a 4800 dolláros unciánkénti aranyár az évtized végéig megvalósulhat, kiemelve, hogy ez egy konzervatív, tehát visszafogott előrejelzés.
Itt az Aranyfigyelőn inkább Peter Schiff előrejelzését látjuk valószínűbbnek beigazolódni, miszerint valószínűleg a 10000 dolláros szinteket fogja megközelíteni a nemesfém értéke még az évtized vége előtt.
A GoldWatch - Aranyfigyelő cikkei és elemzései nem minősülnek ajánlattételnek, sem befektetési tanácsnak. A GoldWatch írásai a szerző(k) véleményét tükrözik. Bármilyen engedély nélküli felhasználásuk (akár kiragadott részletekben is) tilos.
Comments
Post a Comment